Prezentowy szał – RADY + PREZENTOWNIK

Już prawie połowa grudnia, co oznacza zazwyczaj dla mnie dwie rzeczy: gorący okres na uczelni oraz gorący okres w centrach handlowych i wszelkiego rodzaju sklepach. Nad pierwszym nie ma co się rozwodzić (lepiej po prostu zwyczajnie siąść i się pouczyć – aaaah, gdyby to było takie proste!), natomiast właśnie o prezentach będzie ten wpis.

Nie jest to temat specjalnie oryginalny, gdyż w ostatnim czasie widziałam jakieś 165728 postów z pomysłami na upominki, ale z prostego powodu nie mogę go sobie odpuścić – kocham wszystko, co związane z zimą i świętami, a najmocniej na świecie kocham wybieranie prezentów. Jako, że wiele osób ma z tym problem i tylko narzeka na przedświąteczne tłoki w galeriach czy spóźniających się kurierów, to postanowiłam podzielić się moimi prostymi zasadami, którymi zawsze w tym temacie się kieruję. Na koniec wrzucę też parę inspiracji z konkretnymi upominkami. Enjoy!Jak kupować dobrze i z sercem?

1. Słuchajcie swoich bliskich – nie jest to odkrycie roku, ale z doświadczenia wiem, że większość osób z mojego otoczenia często dzieli się swoimi marzeniami, celami zakupowymi czy czymkolwiek, co chciałoby dostać. Najlepiej w takiej chwili dyskretnie zrobić sobie notatkę w telefonie i zbierać tam wszystkie tego typu pomysły. Wtedy nic nam na pewno nie umknie, a dodatkowo taką listę możemy uzupełniać cały czas.

2. Nie zostawiajcie zakupów na ostatnią chwilę – w sklepach jest wtedy najwięcej osób, na poczcie najwięcej paczek i zamiast cieszyć się z wybierania, to jesteśmy tylko sfrustrowani i finalnie często kupujemy coś na szybko, byleby już to mieć za sobą. Dlatego naprawdę lepiej za to zabrać się wcześniej (najlepiej minimum miesiąc) – niech prezenty sobie spokojnie poczekają w szafie, a my unikniemy zakupowego stresu. To szczególnie dobra myśl, gdy jesteśmy zdecydowani na coś konkretnego – po co zwlekać?


3. Kupujcie osobiste prezenty – co często oznacza, że większość pomysłów z poradników zakupowych powinniście omijać szerokim łukiem. Najlepsze prezenty to takie, które pokazują, że kogoś słuchamy, znamy jego pasje i chcemy się dla niego postarać. Tu nie ma łatwych rozwiązań. Nie jest wielkim osiągnięciem kupienie chłopakowi dziesiątej takiej samej koszuli (choć zawsze znajdzie się wyjątek), za to już podarowanie mamie książki ulubionego autora, babci szlafroka, o który prosi się pół roku, a bratu biletu na jakąś szczególnie lubianą przez niego atrakcje, już zdecydowanie tak!

4. Nie ograniczajcie się do standardowych pomysłów – często to prezenty niemające charakteru materialnego są tymi najbardziej cenionymi. Prezentem może być zorganizowanie ciekawej, niespodziankowej wycieczki (choćby w góry na weekend) albo… zagranie piosenki z ekipą znajomych pod domem dziewczyny (tak, znam taki przypadek!). Super pomysłem są też upominki zrobione własnoręcznie. Upieczenie ciasta, romantyczna kolacja albo wełniany szalik – w zależności od czasu i umiejętności każdy z nas wymyśli coś odpowiedniego. 
A teraz czas na garść inspiracji: (link w opisie zdjęcia)pyszna kawa z różnych zakątków świata

Posts created 130

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Leć do góry