Sielanka – Kazimierz Dolny, Sandomierz

“Wsi spokojna, wsi wesoła! Który głos twej chwale zdoła?”

Miniony weekend upłynął mi pod znakiem długiej, samochodowej jazdy, pięknych widoków, beztroski i oderwania się od codzienności – czyli dokładnie tego, co było mi trzeba! Dzisiaj kończy się moja wakacyjna laba, która jednak wcale nie była taka idealna. Upłynęła raczej na szukaniu pracy i mijaniu się z chłopakiem… Dlatego właśnie oboje potrzebowaliśmy takiego wypadu, a za cel podróży obraliśmy Sandomierz i Kazimierz.  

Miasteczka te świetne spełniły nasze oczekiwania – śmialiśmy się, że to taka “Polska B”, ale właśnie w dobrym wydaniu – spokojna, cicha, bez tego zabiegania charakterystycznego dla dużych miast. Sandomierz okazał się bardziej turystyczny (czy to za sprawą “Ojca Mateusza”? :)) i spędziliśmy w nim ok. 2-3 godzin, co jednak okazało się wystarczające, by się przespacerować, zakupić cydr sandomierski i zjeść lokalny placek zwany “proziakiem”.

W Kazimierzu nocowaliśmy w cudownym miejscu, Eko Siedlisku Lubicz, znajdującym się w spokojnej części miasteczka, 20 minut piechotą od rynku. Poranny widok z okna na zabytkową Starą Chatę i las, w połączeniu z pysznym śniadaniem, dobrze nastroił nas na nadchodzący dzień.

Potem już tylko jedliśmy, piliśmy kawę i odwiedzaliśmy galerie lokalnych artystów. Cały wyjazd nigdzie się nie spieszyliśmy, mieliśmy dużo czasu, żeby porozmawiać, cieszyć się przyrodą i spokojem tych dwóch miasteczek. Było naprawdę idealnie i jak tylko będę miała okazję, to zdecydowanie częściej postaram się odkrywać takie urokliwe miejsca. W końcu Polska jest najpiękniejsza 🙂   

Kazimierz Dolny
Posts created 53

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Beata Kołodziejczyk
Gość

Fajnie złapana atmosfera małych, urokliwych miasteczek, super zdjęcia!

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Leć do góry