But first, coffee!

Skończyła się międzysemestralna laba, więc czas wrócić do nauki i blogowania! Powyższe zdjęcie zrobiłam z wnętrza uczelni, w czasie przerwy pomiędzy jednymi a drugimi zajęciami. Nie lubię marnować tego czasu – zazwyczaj zaszywam się w pobliżu uniwersytetu z kubkiem dobrej kawy i notatkami do poczytania. Jestem tym irytującym typem człowieka, który kupuje cappuccino i myśli, że wobec tego może zamieszkać w kawiarni… 🙂 W kawiarniach dobrze mi się myśli, skupiam się na nauce, czy pisaniu i po prostu uwielbiam ten klimat. Zapach świeżych wypieków, nastrojowa muzyka, obserwowanie rytmu dużego miasta – naprawdę więcej mi nie potrzeba, by poczuć się zainspirowaną i zmotywowaną. 

Dzisiaj piszę do Was, oczywiście, z kawiarni. To polecana przeze mnie Cafe Vincent obok CH Wroclavia. Z głośników powoli sączy się hipnotyzujący głos Edith Piaf, ktoś pędzi z wielką walizką na pociąg, wszyscy trochę się spieszą, a ja siedzę i piszę. Lubię te moje chwile samotności, które właśnie w kawiarniach smakują jakoś lepiej niż w domu. 
Poniżej, na przekór, macie urywki z moich domowych przyjemności – ostatnio rozczytuję się w grubych, wciągających tomiskach (polecam nowe powieści Carlosa Ruisa Zafona i Dana Browna – akcja obu w dużej mierze rozgrywa się w Barcelonie, za którą niezmiennie tęsknię) i ciężko mi się od nich oderwać na korzyść prawa podatkowego, czy handlowego…
obowiązek vs. przyjemnośćEat, pray, love 

Co to byłby za lifestyle’owy post bez jedzeniowych polecajek? W weekend odwiedziła mnie mama, więc, jak zwykle, dużo i dobrze pojadłyśmy! Na pierwszy ogień poszła Pinola, znana z pysznego jedzenia i kuchni na widoku. Makarony były tak pyszne, że zapomniałam zrobić zdjęcie :). 
Na wieczór wybrałyśmy sprawdzone miejsce w nowej odsłonie – nowy lokal Panczo. Wystrój jest świetny – taki inny, meksykański – bardzo fajna odtrutka na modne, jasne wystroje jak z katalogu Ikea. Jedzenie jak zwykle niebo w gębie, a dodatkowo przetestowałam sporą kartę alkoholi – polecam ciekawe połączenie piwa i tequilli (czyli chelady) oraz litrowe dzbanki (ten na drugim zdjęciu to pera z ich menu). 
Jeśli lubicie morskie klimaty, to we Wrocławiu musicie zahaczyć też o Seafood Bar&Market. Klasyczne fish and chips, krewetki, zupy, owoce morza – wszystko smaczne, świeżutkie, a porcjami naprawdę można się najeść. Do tego lokalizacja przy ul. św. Mikołaja, która coraz prężniej się pod kątem kulinarnym rozwija – sąsiedzi tacy jak Shrimp House, czy Orientuj się, mówią sami za siebie.

Po takim weekendzie jakoś łatwiej przyjąć nadejście poniedziałku 🙂 Miłego tygodnia!

Posts created 132

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Leć do góry