4 super miejscówki na lato we Wrocławiu

Przychodzę dziś do Was z czterema miejscami, które sprawią, że zakochacie się we Wrocławiu (jeśli jakimś cudem jeszcze tego nie zrobiliście). Wszystkie świetnie oddają klimat tego miasta – pełnego wakacyjnego luzu (szczególnie teraz), widoków godnych europejskich stolic, pysznego jedzenia i naprawdę wielu miejsc, gdzie można przemiło spędzić czas na świeżym powietrzu.

Jeśli planujecie odwiedzić Wrocław w wakacje albo po prostu tu mieszkacie, ale nie znacie jeszcze każdego cool miejsca, to zachęcam Was do zapoznania się z moimi propozycjami – nie pożałujecie!

1. Cafe Borówka

Adres: ul. Świdnicka 38a

Kawiarnia, którą kojarzą chyba wszyscy mieszkańcy, lubiana za dobrą i tanią kawę (również paczkowaną), pyszne kokosanki, a teraz także za jeden z najfajniejszych tarasów (na dachu) we Wrocławiu! Widok jest naprawdę cudowny – z jednej strony Renoma, z drugiej klasycystyczna Opera, rzymskokatolicki kościół z czerwonej cegły, a na wprost – dużo zieleni. Jest idealnie. A do tego wieczorami otwierają bar i serwują drinki oraz piwo. Czego chcieć więcej?

Cafe Borówka
Cafe Borówka
Cafe Borówka

2. Ogród Japoński

Adres: ul. Adama Mickiewicza 1 (Park Szczytnicki)

Spokojne, pełne zieleni miejsce obok Hali Stulecia. Daje chwilę oddechu od zatłoczonego centrum, pozwala pospacerować i podziwiać piękną roślinność oraz azjatyckie inspiracje. Do tego blisko jest Pergola – również cudowne miejsce, gdzie mieszkańcy i turyści lubią spotykać się na piknikach czy pokazach fontann.

Pod Halą Stulecia parkują regularnie także foodtrucki, więc polecam zaopatrzenie się w pyszne jedzenie albo kubek kawy na wynos i cieszenie się nimi na łonie natury.   

Ogród Japoński
Ogród Japoński
Ogród Japoński
Ogród Japoński

3. Nafta Neo Bistro

Adres: dostaniecie go smsem na kilka godzin przed zarezerwowaną wizytą 🙂

Czy jest coś bardziej intrygującego od restauracji, która oficjalnie nigdzie nie podaje swojego adresu, a dostać się tam można jedynie poprzez rezerwację i za pomocą wskazówek prowadzących nas do wejścia niczym w podchodach, które pamiętamy z dzieciństwa? Taką zabawę funduje nam we Wrocławiu Nafta Neo Bistro, dokładając do tego piękne, industrialne wykończenie wnętrz oraz ogródka (poczujecie się tam naprawdę wspaniale), a także, przede wszystkim, bardzo smaczne jedzenie! Podobno ostateczne menu jest dopiero komponowane, a na razie codziennie wygląda trochę inaczej. Poza tym, jak na taką jakość jedzenia, jest naprawdę tanio. Rezerwujcie póki ten czar nie pryśnie! 

Nafta Neo Bistro
Nafta Neo Bistro
Nafta Neo Bistro
Nafta Neo Bistro
Nafta Neo Bistro

4. ZaZoo Beach Bar

Adres: Wybrzeże Wyspiańskiego 39e (jak nazwa wskazuje, obok Zoo, do którego też warto skoczyć w któryś z wakacyjnych dni!)

Od dwóch sezonów we Wrocławiu trwa prawdziwy boom na wszelkiego rodzaju plaże i beach bary i nie ma, co się dziwić. W końcu, korzystając z naturalnego położenia miasta, można odwzorować nadmorski klimat i stworzyć miejsce pełne wakacyjnej zabawy, tańców, jedzenia, muzyki na żywo czy nawet miłośników porannej jogi! Pomysłów na wydarzenia i przyciągnięcie Wrocławian jest naprawdę dużo, a mnie, jak dotąd, najbardziej urzekła atmosfera ZaZoo Beach Bar, choć nie ukrywam, że mam do odwiedzenia jeszcze sporo innych miejsc.  

ZaZoo Beach Bar
ZaZoo Beach Bar
ZaZoo Beach Bar

***

To tyle z moich propozycji, ale pamiętajcie, że to tylko garstka tego, co oferuje nam Wrocław. To miasto naprawdę żyje – kulturalnie, gastronomicznie, imprezowo. Jako, że wakacje tak naprawdę dopiero się zaczynają, postaram się kontynuować ten cykl i zaprezentować Wam więcej miejsc, które musicie odwiedzić latem we Wrocławiu.  

Posts created 128

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Leć do góry