Wrocław na wakacje

Przychodzę dzisiaj do Was z czteroma miejscami, które sprawia, że zakochacie się we Wrocławiu (jeśli jakimś cudem jeszcze tego nie zrobiliście). Wszystkie świetnie oddają klimat tego miasta – pełnego wakacyjnego luzu (szczególnie teraz), widoków godnych europejskich stolic, pysznego jedzenia i naprawdę wielu miejsc, gdzie można przemiło spędzić czas na świeżym powietrzu.
Jeśli planujecie odwiedzić Wrocław w wakacje albo po prostu tu mieszkacie, ale nie znacie jeszcze każdego cool miejsca, to zachęcam Was do zapoznania się z moimi propozycjami – nie pożałujecie 🙂
1. Cafe Borówka 
Kawiarnia, którą kojarzą chyba wszyscy mieszkańcy, lubiana za dobrą i tanią kawę (również paczkowaną), pyszne kokosanki, a teraz także za jeden z najfajniejszych tarasów (na dachu) we Wrocławiu! Widok jest naprawdę cudowny – z jednej strony Renoma, z drugiej klasycystyczna Opera, rzymskokatolicki kościół z czerwonej cegły, a na wprost – dużo zieleni. Jest idealnie. A do tego wieczorami otwierają bar i serwują drinki oraz piwo. Czego chcieć więcej?
Adres: ul. Świdnicka 38a

2. Park Japoński 

Spokojne, pełne zieleni miejsce obok Hali Stulecia. Daje chwilę oddechu od zatłoczonego centrum, pozwala pospacerować i podziwiać piękną roślinność oraz azjatyckie inspiracje. Do tego blisko jest Pergola – również cudowne miejsce, gdzie mieszkańcy i turyści lubią spotykać się na piknikach, czy pokazach fontanny. Pod Halą Stulecia parkują regularnie także foodtrucki, więc polecam zaopatrzenie się w pyszne jedzenie albo kubek kawy na wynos i cieszenie się nimi na łonie natury. 
Adres: ul. Adama Mickiewicza 1 (Park Szczytnicki)

3. Nafta Neo Bistro
Czy jest coś bardziej intrygującego od restauracji, która oficjalnie nigdzie nie podaje swojego adresu, a dostać się tam można jedynie poprzez rezerwację i za pomocą wskazówek prowadzących nas do wejścia niczym w podchodach, które pamiętamy z dzieciństwa? Taką zabawę funduje nam we Wrocławiu Nafta Neo Bistro, dokładając do tego piękne, industrialne wykończenie wnętrz oraz ogródka (poczujecie się tam naprawdę wspaniale), a także, przede wszystkim, bardzo smaczne jedzenie! Podobno ostateczne menu jest dopiero komponowane, a na razie codziennie wygląda trochę inaczej. Poza tym, jak na taką jakość jedzenia, jest naprawdę tanio. Rezerwujcie póki ten czar nie pryśnie! 

Adres: dostaniecie go smsem na kilka godzin przed zarezerwowaną wizytą 🙂
Facebook: https://www.facebook.com/naftaneobistro/

4. Zazoo Beach Bar

Od dwóch sezonów we Wrocławiu trwa prawdziwy boom na wszelkiego rodzaju plaże i beach bary i nie ma, co się dziwić. W końcu, korzystając z naturalnego położenia miasta, można odwzorować nadmorski klimat i stworzyć miejsce pełne wakacyjnej zabawy, tańców, jedzenia, muzyki na żywo, czy nawet miłośników porannej jogi! Pomysłów na wydarzenia i przyciągnięcie Wrocławian jest naprawdę dużo, a mnie, jak dotąd, najbardziej urzekła atmosfera Zazoo Beach Bar, choć nie ukrywam, że mam do odwiedzenia jeszcze sporo innych miejsc.
Adres: Wybrzeże Wyspiańskiego 39e (jak nazwa wskazuje, obok Zoo, do którego też warto skoczyć w któryś z wakacyjnych dni!)

***
To tyle z moich propozycji, ale pamiętajcie, że to tylko garstka tego, co oferuje nam Wrocław. To miasto naprawdę żyje – kulturalnie, gastronomicznie, imprezowo. Jako, że wakacje tak naprawdę dopiero się zaczynają, postaram się kontynuować ten cykl i zaprezentować Wam więcej miejsc, które musicie odwiedzić latem we Wrocławiu. Na pewno chciałabym pokazać obie wrocławskie Bułki z masłem, bo, jeśli chodzi o ogródki, to moje ścisłe wrocławskie top. Do zobaczenia!

Posts created 117

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Leć do góry