Paryskie śniadanie we Wrocławiu – Charlotte

Dzisiaj post z miejsca, które znają prawie wszyscy i nawet kiedyś już gościło na blogu (klik), ale jest tak paryskie i fotogeniczne, że nie mogę się powstrzymać, by nie poświęcić mu osobnego wpisu. Mowa o Charlotte, czyli boulangerie z prawdziwie francuskim zacięciem, która ma swoje dwa lokale w Warszawie oraz po jednym w Krakowie i Wrocławiu właśnie.

Wrocławska Charlotte znajduje się przy najfajniejszej ulicy tego miasta – św. Antoniego, w przepięknym Pasażu Pokoyhof. Słynne śniadania (na zdjęciach niżej „Śniadanie Charlotte” – koszyczek pieczywa, konfitury, ciepły napój – kawa/herbata) serwują aż do nocy. Nie musicie więc martwić się, jeśli tak, jak mnie, ciężko Wam się zebrać z rana na śniadanie w mieście. Zawsze możecie wpaść na pyszny podwieczorek czy nawet wieczornego szampana!   

Charlotte Wrocław
Charlotte Wrocław
Charlotte Wrocław

Największą zaletą Charlotte (oczywiście poza pysznymi wypiekami) jest zdecydowanie atmosfera. W weekendowe, leniwe poranki, boulangerie błyskawicznie zapełnia się ludźmi i gwarem rozmów (co też oznacza, że nie możecie się zniechęcać, kiedy trzeba będzie chwilkę poczekać na stolik czy rachunek – ale takie miejsca są w końcu tworzone po to, żeby na moment zwolnić, prawda?). W powietrzu unosi się zapach świeżego pieczywa i kawy, z głośników słychać francuską muzykę…     

(najpiękniejsza piosenka Edith Piaf, słuchajcie!)

A w czasie mojej ostatniej wizyty miałam nawet okazję posłuchać fragmentu koncertu na żywo – z okazji Święta Narodowego Francji, obchodzonego 14 lipca. W takich momentach rozumiem fenomen tego miejsca – pomimo grupy narzekających na nie, zawsze znajdą się osoby, które chcą wypić kawę w najbardziej paryskim miejscu we Wrocławiu! 

Charlotte Wrocław
Charlotte Wrocław

Facebook wrocławskiej Charlotte: https://www.facebook.com/charlottewroclaw/

Adres: św. Antoniego 2/4, Wrocław

Menu: http://bistrocharlotte.pl/menu/

Najlepsza pora na wizytę: niedziela rano, by choć przez chwilę poczuć się jak w kadrze z filmu „Amelia”!  

Pasaż Pokoyhoff
Posts created 130

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Leć do góry