Świąteczne Drezno

Świąteczne Drezno - jarmark

W grudniu czas lubi płynąć zdecydowanie zbyt szybko. Z jednej strony każdy z nas chciałby się zrelaksować, odpocząć z książką przy kominku i poczuć świąteczną atmosferę, a z drugiej przecież tyle jest do kupienia, posprzątania, trzeba podomykać ważne projekty przed końcem roku… I w ogóle czego to nie trzeba zrobić 🙂

Dlatego też bardzo cieszę się, że w tym roku, w najbardziej zabieganą sobotę – dzień przed Wigilią, udało się nam z rodziną wyskoczyć na jednodniowy wypad do Drezna (plusy Wigilii w gościach!).

Czy więc Drezno to dobry pomysł na przedświąteczny wypad?

Striezelmarkt w Dreźnie

Plan na wyjazd był bardzo luźny – dużo spacerowania po najstarszym, bo aż 583-letnim, jarmarku w Niemczech, z gorącą czekoladą tudzież grzańcem w dłoni. 

Drezno przerosło moje oczekiwania – barokowa, wręcz bajkowa architektura, świetnie komponowała się z jarmarkami. Bo jak się okazało, Striezelmarkt to tylko jeden z wielu drezdeńskich jarmarków wartych zobaczenia.

Miasto wyglądało przepięknie – tak błyszcząco, ale z klasą. Same budki z różnorakimi stoiskami (gastronomia, rękodzieło itd.) były świątecznie ustrojone, z wielką dbałością o detale i bez kiczu, który niestety króluje na polskich jarmarkach…

Gdy zaczęło się ściemniać, weszliśmy do burgerowni – miejsce przy wielkim oknie z widokiem na rozświetlony jarmark to był strzał w dziesiątkę! Nawet burger z trudem odwrócił moją uwagę od tego filmowego obrazka.

Poniżej mała foto-relacja, która na pewno ostatecznie zachęci Was do odwiedzenia Drezna nie tylko w świątecznym okresie. To niemieckie miasto oferuje zachwycającą architekturę (Zwinger!), liczne muzea i świetne tereny spacerowe wzdłuż  Łaby. A w grudniu w bonusie dostaniecie też klimat rodem z najlepszych filmów świątecznych, którego zapewne nie powstydziłby się rozświetlony Nowy Jork czy Londyn. A choćby z Wrocławia to tylko 2,5 godziny jazdy samochodem, więc aż wstyd nie skorzystać ;))   

Jarmark w Dreźnie
Jarmark w Dreźnie
Jarmark w Dreźnie
Jarmark w Dreźnie
Zwinger Drezno

Wspominany Zwinger.

Zwinger Drezno
Jarmark w Dreźnie

Gorąca czekolada DIY, czyli czekoladowa kostka do rozpuszczenia w gorącym mleku (miłość)  

Jarmark w Dreźnie
Jarmark w Dreźnie

Najpiękniejsze lodowisko, jakie widziałam!

Jarmark w Dreźnie
Jarmark w Dreźnie
Posts created 121

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
adminMonika Winkler Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Monika Winkler
Gość

Przepięknie! Uwielbiam taki świąteczny klimat <3

http://www.makesitsimple.com

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Leć do góry